Kej 13-ti Noemvri 8, Skopje 1000

Хотел EMERALD HOTEL & SPA 4*

Луксузниот хотел Емералд Спа Хотелот 4* се наоѓа во подножјето на Пирин планина, на 1-минутна прошетка до гондолата.

Хотелот нуди бесплатен пристап до сауна, парна бања, џакузи, затворен базен и фитнес центар. Комплексот нуди 106 пространи, стилски и комфорни соби со врвен планински погледи. Располага со луксузен спа центар и салон за убавина, каде можете да уживате во различни релаксирачки третмани.

Хотелот се наоѓа на само 50м од почетната станица на гондолата!

Вклучено во секој пакет :

  • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
  • Соодветен број на ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ), за време појадокот вклучени се: трпезна вода, топли напивки и сокови, за време на вечерата вклучени се: трпезна вода, скови, наливно вино .
  • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , сауна , парна бања , џакузи ,фитнес )
  • Туристичка такса
ТЕРМИН
БРОЈ НА НОЌЕВАЊА
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ
09.01. – 12.01.2020 3 6350 ден.
12.01 – 16.01.2020 4 7500 ден.
16.01 – 19.01.2020 3 6350 ден.
07.02 – 09.02.2020 2 4350 ден.
09.02 – 11.02.2020 2 3850 ден.
11.02 – 14.02.2020 3 5550 ден.
  • Може да се спојат било кои два последователни термини, со одбивање на 500 денари од вкупната цена на двата термина заедно.
  • Деца од 0 – 5.99 год. плаќаат 1800 денари седиште во автобус
  • Деца од 6 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат :
  • 3700 денари за термините со 3 ноќевања
  • 4300 денари за термините со 4 ноќевања