Kej 13-ti Noemvri 8, Skopje 1000

Хотел Evelina Palace 4*

Лукзузниот хотел "Evelina Palace" **** е лоциран на западниот брег од реката Глазне и се наоѓа на само 400 метри од центарот на Банско.

Хотелот е изграден со типична бугарска архитектура карактиеристична за регионот, и истиот е стилски уреден, фактор кој допринесува за топла и пријатна атмосфера и позитивно расположение. Хотелот брои 42 двојни соби, 5 апартмани, сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

Вклучено во секој пакет :

  • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
  • 3 ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса ).
  • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , сауна, фитнес ),
  • Шател бус од/до гондолата.
  • Бесплатен Wi –Fi во рамките на целиот хотел ,
  • Туристичка такса
ТЕрмин
број на ноќевања
цена по лице
09.01 – 12.01.2020 3 6350 ден
  • Деца од 0- 3,99  год. плаќаат   1800 ден и користи седиште во автобус
  • Деца од 4- 11,99 год. користат седиште и  плаќаат  3500  ден.