Kej 13-ti Noemvri 8, Skopje 1000

Хотел ORPHEY 4*

Опис на хотелот:

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл.

Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

Пакети со вклучен превоз и СПА – сопствен закуп

Вклучено во секој пакет :

 • Автобуски превоз на релација Скопје – Куманово – Крива Паланка– Банско и обратно. Поаѓање во 07 часот од Дрводекор , враќање од Банско во 14 часот по локално време пред хотелот.
 • Соодветен број на ноќевања согласно избраниот термин на база полупансион  ( појадок и вечера – шведска маса )
 • Неограничено користење на СПА центарот на хотелот ( базен , финска сауна , био сауна , парна бања , џакузи, лакониум , релакс зона, фитнес )
 • Бесплатен Wi –Fi во рамките на целиот хотел ,
 • бесплатен паркинг
 • Детско катче
 • Туристичка такса
ТЕРМИН
Број на ноќевања
Цена по лице
02.01. – 05.01.2020 3 5500 ден.
05.01 – 09.01.2020 4 6700 ден.
09.01. – 12.01.2020 3 5850 ден.
12.01 – 16.01.2020 4 6900 ден.
16.01 – 19.01.2020 3 5900 ден.
19.01 – 21.01.2020 2 3450 ден.
21.01 – 24.01.2020 3 4550 ден.
24.01- 26.01.2020 2 3950 ден.
26.01 – 28.01.2020 2 3450 ден.
28.01 – 31.01.2020 3 4550 ден.
31.01 – 02.02.2020 2 3950 ден.
02.02 – 04.02.2020 2 3350 ден.
04.02 -07.02.2020 3 4550 ден.
14.02 – 16.02.2020 2 3950 ден.
16.02 – 18.02.2020 2 3300 ден.
18.02- 21.02.2020 3 4450 ден.
21.02 – 23.02.2020 2 3750 ден.
23.02. – 25.02.2020 2 3250 ден.
25.02 – 28.02.2020 3 4350 ден.
28.02 – 01.03.2020 2 3750 ден.
 • Може да се спојат било кои два последователни термини, со одбивање на 500 денари од вкупната цена на двата термина заедно. (за возрасни)
 • Деца од 0 – 4.99 год. плаќаат 1800 денари доколку користат седиште
 • Деца од 5 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат :
 • 2600 денари за термините со 2 ноќевања
 • 3400 денари за термините со 3 ноќевања
 • 3900 денари за термините со 4 ноќевања

Понудата важи со Grouper купон