Kej 13-ti Noemvri 8, Skopje 1000

Hotel Orphey – Лето во Банско

Image result for bansko summer

Лето во Банско (10.07 – 21.08.2018)

пакет од 5, 6, 10 или 11 ноќевања на база All Inclusive во хотел Orphey 4* + вклучен автобуски превоз + СПА со ТА Бисер Пром

 

ДОБИВАТЕ

Опции на понудата:

10.07 – 16.07.2018 – 5 all inclusive ноќевања
9,300 ден. (150 еур)
10.07 – 21.07.2018 – 10 all inclusive ноќевања
17,200 ден. (277 еур)
15.07 – 21.07.2018 – 5 all inclusive ноќевања
9,600 ден. (155 еур)
15.07 – 26.07.2018 – 10 all inclusive ноќевања
17,800 ден. (287 еур)
20.07 – 26.07.2018 – 5 all inclusive ноќевања
9,600 ден. (155 еур)
20.07 – 31.07.2018 – 10 all inclusive ноќевања
17,800 ден. (287 еур)
25.07 – 31.07.2018 – 5 all inclusive ноќевања
9,600 ден. (155 еур)
25.07 – 06.08.2018 – 11 all inclusive ноќевања
19,950 ден. (322 еур)
30.07 – 06.08.2018 – 6 all inclusive ноќевања
11,950 ден. (193 еур)
30.07 – 11.08.2018 – 11 all inclusive ноќевања  
19,950 ден. (322 еур)
05.08 – 11.08.2018 – 5 all inclusive ноќевања
10,250 ден. (165 еур)
05.08 – 16.08.2018 – 10 all inclusive ноќевања
19,950 ден. (322 еур)
10.08 – 16.08.2018 – 5 all inclusive ноќевања
10,250 ден. (165 еур)
10.08 – 21.08.2018 – 10 all inclusive ноќевања
19,250 ден. (310 еур)
15.08 – 21.08.2018 – 5 all inclusive ноќевања
9,600 ден. (155 еур)

 

Понудата вклучува:

 • All Inclusive ноќевања во хотел Orphey 4* ( појадок, ручек, попладневна ужинка и вечера) + неограничена конзумација на безалкохолни и алкохолни пијалоци за време на сите оброци.
 • Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје – Банско – Скопје
 • Kористење на СПА центар (базен со минерална вода, џакузи, парна бања, финска сауна, фитнес)
 • Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
 • Организација и водство на патувањето

УСЛОВИ

 • Поаѓање на избраниот термин во 22:00 часот пред Дрводекор.
 • Враќање последниот ден во 14:00 часот по локално време.
 • Сместување во собата веднаш при пристигнување (околу 04 часот) и подарок појадок при сместувањето. По избор, доплата за ручек на последниот ден, пред заминување – 5 евра.
 • Доплати:
 • Дете до 4 години – доплата од 1500 ден.
 • Деца од 4-11.99 год. – доплаќаат 50% од сумата за возрасен
 • Задолжително патничко осигурување
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

ОПИС

Време на поаѓање

 • Скопје – 22:00 часот – Дрводекор
 • Куманово – 22:30 часот – Макпетрол
 • Крива Паланка – 23 :00 часот – Макпетрол

Време на враќање

 • Велинград – 12:00 часот по Македонско време – центар до градски парк
 • Банско – 13 : 00 часот по мк време – хотел Орфеј

Термини на поаѓање од Македонија

10.07 , 15.07 , 20.07 , 25.07 , 30.07 , 05.08 , 10.08 , 15.08 , 20.08

Термини за враќање од Бугарија

11.07, 16.07 , 21.07 , 26.07 , 31.07 , 06.08 , 11.08, 16.08 , 21.08

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.