ostroski

ТЕРМИН: 11.1014.10.2018

 

1 Ден

Состанок со групата во 0:45 на Дрводекор. Поаѓање за ОСТРОГ во 01:00 часот. Се патува преку Косово,Албанија и Црна Гора  со попатни застанувања заради одмор на групата.Пристигнување во Подгорица околу 09:00 часот . Пауза. По паузата заминување за Острошки манастир сместен во високо карпестиот предел и во договорено време заминување за Будва со  попатна посета на Цетиње. Сместување во хотел. Ноќевање

2 Ден

Појадок. По појадокот факултативен целодневен излет до  Дубровник.Враќање во хотелот . Ноќевање

3 Ден

Појадок. По појадокот заминување за Котор и прошетки низ градот.Во договорено време поаѓање за Будва. Ноќевање

4 Ден

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и заминување кон Бар. Пауза од неколку часа и заминување за Скопје со попатни Паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

 

Цена: 5100 денари.

 

 

Во цената е вклучено:

  • Превоз на релација Скопје – Будва-Острог-Подгорица-Цетиње-Бар-Котор – Скопје
  • 3 ноќевање со појадок во хотел Парк 3* во Будва на база ноќевање со појадок
  • Посета на Подгорица,Острог,Котор,Бар

 

 

Во цената не е вклучено:

–      Патничко осигурување

–    Факултативна посета на Дубровник – 15 евра по лице

–    Превозот од долниот до горниот манстир Острог(чини 1 евро по човек)

–    Туристичка такса 1,5 евро на ден (се плаќа во хотелот)

Патничко Осигурување

БИСЕР ПРОМ

  •   Кеј-13 Ноември б.б Скопје Кај Дрво Декор

  •    Тел 02/3228603

  •    Mail: biserprom@t-home.mk

         

Следете не на Facebook

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Дизајнирано и овозможено од 4WEB.mk