lake-orestiada-in-kastoria-in-day

1 ДЕН: 11.10.2018

 

Поаѓање од Скопје во 06.00 часот на Дрводекор.Се патува преку граничниот премин Меџитлија  со попатни паузи заради одмор на групата и царински формалности. Пристигнување во Костур во попладневните часови. Сместување во хотел. Слободно време за индивидуални активности. Факултативна посета на таверна.Ноќевање

 

 

2 ДЕН: 12.10.2018

 

Појадок. По појадокот  напуштање на хотелот и  прошетка низ градот Костур Во договоренов време поаѓање за Скопје со попатни пoсета на прекрасниот остров Свети Ахил во Мала Преспа(можност за факултативен ручек).Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

 

 

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ :   2700 ДЕНАРИ  ( СО 1 НОЌЕВАЊЕ)

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ : 3900 ДЕНАРИ ( СО 2 НОЌЕВАЊА)

 

 

 

Во цената на аранжманот е вклучено:

  • превоз со автобус на наведената релација
  • сместување на база на 1 ноќевање со појадок во Хотел Келатрон **
  • организација на патувањето

 

 

 

Во цената не е вклучено:

  • влезници за локалитетите
  • патничко осигурување
  • посета на таверна
  • се што е надвор од програмата

Патничко Осигурување

БИСЕР ПРОМ

  •   Кеј-13 Ноември б.б Скопје Кај Дрво Декор

  •    Тел 02/3228603

  •    Mail: biserprom@t-home.mk

         

Следете не на Facebook

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Дизајнирано и овозможено од 4WEB.mk