3 ноќевања со појадок во Hotel Calipso во Ханиоти + автобуски превоз со Т.А Бисер Пром во вредност од 6950 ден.

 

 

ДОБИВАТЕ

Понудата е по лице и вклучува аранжман во Грција (14.06-17.06.2018):

 • 3 ноќевања со појадок во Hotel Calipso во Ханиоти
 • Автобуски превоз на наведената релација
 • Пратител на патувањето

 

 

 • Поаѓање во 05:00 часот пред Дрводекор
 • Враќање во 17 часот по локално време
 • Доплати:
 • За дете од 2 – 5.99 години се плаќа само превоз во износ од 1800 ден.
 • За дете од 6 – 12 години со двајца возрасни на дополнителен кревет се доплаќа 3800 ден.
 • Туристичка такса за сместување во хотел во Грција –  1.5 евра од ден по соба (доплата во хотелот)
 • Задолжително патничко осигурување
 • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.

 


 

 

ОПИС

Calypso е семеен хотел кој се наоѓа на само 300 метри од песочна плажа на Ханиоти во Халкидики. Хотелот располага со базен и ресторан во кој се служи медитеранска кујна.

Сите соби во Calypso Хотел се опремени со клима, сателитска ТВ и фрижидер. Секоја соба има балкон со поглед кон селото.

Појадок се нуди во ресторанот Anthemus секое утро. На барот покрај базенот гостите можат да уживаат во сендвичи и кафе во текот на денот. Во вечерните часови, главниот lounge бар служи пијалоци во пријатна атмосфера и релаксирачка музика.

Различни спортски терени се на само 3 минути пешачење. Центарот на Ханиоти е са само 100 метри од хотелот и има продавници и барови.

БИСЕР ПРОМ

 •   Кеј-13 Ноември б.б Скопје Кај Дрво Декор

 •    Тел 02/3228603

 •    Mail: biserprom@t-home.mk

         

Следете не на Facebook

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Дизајнирано и овозможено од 4WEB.mk