Early booking зимовање во Банско!

Early Booking – зимски одмор во Банско!

3 или 4 ноќевања со појадок и вечера + СПА во хотел Orphey 4* или Emerald Hotel & SPA 4* за термин по избор + вклучен автобуски превоз со Т.А Бисер Пром

03

ДОБИВАТЕ

 

Понудата е по лице за пакет ноќевања во хотел и термин по избор:

Hotel Orphey 4*

 • 4 ноќевања со појадок и вечера (07.01.2018-11.01.2018), цена: 8500 ден. 6900 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (08.01.2018-11.01.2018), цена: 7300 ден. 5700 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (11.01.2018-14.01.2018), цена: 7300 ден. 5700 ден.
 • 4 ноќевања со појадок и вечера (14.01.2018-18.01.2017), цена: 8500 ден. 6300 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (18.01.2018-21.01.2018), цена: 7300 ден. 5700 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (25.01.2018-28.01.2018), цена: 6900 ден. 5300 ден.

Emerald Hotel & SPA 4*

 • 4 ноќевања со појадок и вечера (07.01.2018-11.01.2018), цена: 8500 ден. 6900 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (08.01.2018-11.01.2018), цена: 7500 ден. 5900 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (11.01.2018-14.01.2018), цена: 7500 ден. 5900 ден.
 • 4 ноќевања со појадок и вечера (14.01.2018-18.01.2017), цена: 8500 ден. 6900 ден.
 • 3 ноќевања со појадок и вечера (18.01.2018-21.01.2018), цена: 7500 ден. 5900 ден.

Во цената е вклучено:

 • Неограничено користење на СПА центарот во хотелот (базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Автобуски превоз на релација Скопје – Банско – Скопје
 • Картички за бесплатен влез во најпопуларното диско во Банско – The Club

 

УСЛОВИ

 

 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Бисер Пром.
 • Поаѓање во 06:00 часот од Дрво Декор (07.01; 08.01; 11.01; 14.01; 18.01; 25.01.2018)
 • Враќање од Банско во 14:00 часот по локално време (11.01; 14.01; 18.01; 21.01; 28.01.2018)
 • Доплати: 
 • Доколку сакате само автобуски превоз за наведениот термин цената за повратен билет изнесува 1860 ден. по лице (се плаќа дирекно во агенцијата)
 • Доплати за Emerald Hotel & SPA 4*:
 • За деца од 0-1.99 год. престојот е бесплатен без користење на седиште во автобус, доколку користат седиште во автобус се доплаќа 1300 ден.
 • За едно дете од 2-11.99 год. со двајца возрасни се доплаќа 2200 ден. за сместување во двокревтна соба на дополнително легло со користење седиште во автобус.
 • За две деца од 2-11.99 год. со двајца возрасни се доплаќа 3200 ден. за термините со 3 ноќевања и 3700 ден. за термините со 4 ноќевања за сместувањето во голема фамилијарна соба или двособен апартман и користење на седиште во автобус.
 • Доплати за Hotel Orphey 4* 
 • За деца од 0-4.99 се доплаќа 1500 ден
 • За деца од 5-11.99 во присуство на двајца возрасни се доплаќа 3200 ден. за термините со 3 ноќевања или 3700 ден. за терминот со 4 ноќевања за сместувањето во голема фамилијарна соба или двособен апартман и користење на седиште во автобус.
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Задолжително е патничко осигурување

 

 

 

ОПИС

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 1 километри од првата станица на гондолата и има орагнизиран превоз од хотелот.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

 

Емералд Спа Хотелот се наоѓа во подножјето на Пирин планина, на 1-минутна прошетка до гондолата. Хотелот нуди бесплатен пристап до сауна, парна бања, џакузи, затворен базен и фитнес центар.

Комплексот нуди 106 пространи, стилски и комфорни соби со врвен планински погледи. Располага со луксузен спа центар и салон за убавина, каде можете да уживате во различни релаксирачки третмани.

Лоби барот и ресторанот служат бугарска и интернационална кујна, кафе и колачи. Одлични вина се дел од понудата

Хотелот се наоѓа на само 50м од почетната станица на гондолата!

Патничко Осигурување

БИСЕР ПРОМ

 •   Кеј-13 Ноември б.б Скопје Кај Дрво Декор

 •    Тел 02/3228603

 •    Mail: biserprom@t-home.mk

         

Следете не на Facebook

ГАЛЕРИЈА

КОНТАКТ ИНФОРМАЦИИ

Дизајнирано и овозможено од 4WEB.mk