Адреса: Кеј 13-ти Ноември б.б – Скопје   |    Тел (389)2 322-8603

Top

Будва, Дубровник, Острог и Бар

5950ден. од особа

Викенд за 8 Март во Будва, Дубровник, Острог и Бар (08.03-10.03.2019)!

Tридневен аранжман од 2 ноќевања со појадок во Вила Монте Рио 3* + вклучен автобуски превоз од ТА Бисер Пром во вредност од 5950 ден.

1
ДОБИВАТЕ
  • Превоз на релација Скопје - Будва - Острог - Подгорица - Цетиње - Бар - Котор - Скопје
  • 2 ноќевањеa со појадок и вечера  во Вила Монте Рио 3* во Будва
  • Една вечер жива музика во хотелот
  • Туристичка такса
  • Посета на Подгорица, Острог, Бар
2
УСЛОВИ
  • Доплати:
  • Патничко осигурување
  • Факултативна посета на Дубровник - 15 евра по лице
  • Превозот од долниот до горниот манстир Острог (чини 1 евро по човек)
  • Доколку ваучерот не се искористи во предвидениот рок истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.
3
ОПИС
1 Ден 08.03.2019 Состанок со групата во 0:45 на Дрводекор. Поаѓање за ОСТРОГ во 01:00 часот. Се патува преку Косово,Албанија и Црна Гора  со попатни застанувања заради одмор на групата.Пристигнување во Подгорица околу 09:00 часот . Пауза. По паузата заминување за Острошки манастир сместен во високо карпестиот предел и во договорено време заминување за Будва со  панорамско разгледување на Цетиње. Сместување во хотел. ВЕЧЕРА  Ноќевање 2 Ден 09.03.2019 Појадок. По појадокот факултативен целодневен излет до  Дубровник.Враќање во хотелот . ВЕЧЕРА СО ЖИВА МУЗИКА ВО ХОТЕЛОТ.Ноќевање 3 Ден 10.03.2019 Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и заминување кон Бар. Пауза од неколку часа и заминување за Скопје со попатни Паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.