Адреса: Кеј 13-ти Ноември б.б – Скопје   |    Тел (389)2 322-8603

Top
 

Emerald Hotel & SPA 4*

Emerald Hotel & SPA 4*

5900ден. од особа
Зимски одмор во Банско! До 34% попуст на 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера.

ДОБИВАТЕ

Понудата е по лице за пакет ноќевања во хотел и термин по избор:

Emerald Hotel & SPA 4*

 • 3 ноќевања, термин (07.01.2019-10.01.2019), цена: 8500 ден. 5900 ден.
 • 4 ноќевања, термин (09.01.2019-13.01.2019), цена: 9100 ден. 6900 ден. – РАСПРОДАДЕНО
 • 3 ноќевања, термин (10.01.2019-13.01.2019), цена: 8500 ден. 5900 ден. – РАСПРОДАДЕНО
 • 4 ноќевања, термин (13.01.2019-17.01.2019), цена: 9300 ден. 6900 ден.
 • 3 ноќевања, термин (17.01.2019-20.01.2019), цена: 8700 ден. 6100 ден.

УСЛОВИ

 • Поаѓање во 07:00 часот од Дрво Декор (07.01; 09.01; 10.01; 13.01; 17.01; 24.01.2019)
 • Враќање од Банско во 14:00 часот по локално време (10.01; 13.01; 17.01; 20.01; 27.01.2019)
 • За деца од 0-1.99 год. престојот е бесплатен без користење на седиште во автобус, доколку користат седиште во автобус се доплаќа 1300 ден.
 • За две деца од 2-11.99 год. со двајца возрасни се доплаќа 3400 ден. за термините со 3 ноќевања и 3900 ден. за термините со 4 ноќевања, за сместувањето во голема фамилијарна соба или апартман и користење на седиште во автобус.
 • Дестинација
 • Поаѓање
  Дрво Декор - Скопје / Банско
 • Време на поаѓање
  07:00 ч
 • Време на враќање
  14:00 по локално време.
1
ОПИС
Луксузниот хотел Емералд Спа Хотелот 4* се наоѓа во подножјето на Пирин планина, на 1-минутна прошетка до гондолата. Хотелот нуди бесплатен пристап до сауна, парна бања, џакузи, затворен базен и фитнес центар. Комплексот нуди 106 пространи, стилски и комфорни соби со врвен планински погледи. Располага со луксузен спа центар и салон за убавина, каде можете да уживате во различни релаксирачки третмани. Лоби барот и ресторанот служат бугарска и интернационална кујна, кафе и колачи. Одлични вина се дел од понудата Хотелот се наоѓа на само 50м од почетната станица на гондолата!