Адреса: Кеј 13-ти Ноември б.б – Скопје   |    Тел (389)2 322-8603

Top
 

Orphey 4*

Orphey 4*

0ден. од особа
Зимски одмор во Банско! До 34% попуст на 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера.

Понудата е по лице и вклучува пакет аранжман во хотел Orphey 4* за термин по избор

Опции на понудата:

2 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 27.01-29.01.2019) 4,750 ден. (77 еур.) 
3,350 ден. (54 еур.)
3 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 29.01-01.02.2019) 5,850 ден. (94 еур.) 
4,450 ден. (72 еур.)
2 HB ноќевања (термин: 01.02-03.02.2019) 5,350 ден. (86 еур.) 
3,950 ден. (64 еур.)
2 HB ноќевања (термин: 08.02-10.02.2019) 5,350 ден. (86 еур.) 
3,950 ден. (64 еур.)
2 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 10.02-12.02.2019) 4,750 ден. (77 еур.) 
3,350 ден. (54 еур.)
3 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 12.02-15.02.2019) 5,850 ден. (94 еур.) 
4,500 ден. (73 еур.)
2 HB ноќевања (термин: 15.02-17.02.2019) 5,350 ден. (86 еур.) 
3,950 ден. (64 еур.)
2 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 17.02-19.02.2019) 4,650 ден. (75 еур.) 
3,250 ден. (52 еур.)
3 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 19.02-22.02.2019) 5,450 ден. (88 еур.) 
4,400 ден. (71 еур.)
2 HB ноќевања (термин: 22.02-24.02.2019) 5,250 ден. (85 еур.) 
3,850 ден. (62 еур.)
2 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 24.02-26.02.2019) 4,650 ден. (75 еур.) 
3,200 ден. (52 еур.)
3 HB + една вечер забава со жива музика (термин: 26.02-01.03.2019) 5,700 ден. (92 еур.) 
4,300 ден. (69 еур.)

Во понудата е вклучено:

 • 2/3 ноќевања со појадок и вечера во хотел Orphey 4* – Банско
 • Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје – Куманово – Крива Паланка – Банско и обратно
 • Kористење на СПА центар (базен, финска сауна, био сауна џакузи, парна бања, лакониум, релакс зона, фитнес)
 • Детско катче
 • Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
 • Бесплатен паркинг
 • Туристичка такса

 

 • Доплати:
 • Деца од 0 – 4.99 год. плаќаат 1500 денари доколку користат седиште
 • Деца од 5 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат 2600 денари за термините со 2 ноќевања
 • Деца од 5 – 11.99 год. користат седиште и плаќаат 3400 денари за термините со 3 ноќевања
 • Задолжително патничко осигурување (доплата во агенцијата)

 

 • Дестинација
 • Поаѓање
  Дрво Декор - Скопје / Банско
 • Време на поаѓање
  07:00 ч
 • Време на враќање
  14:00 по локално време.
1
ОПИС
Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 1 километри од првата станица на гондолата и има орагнизиран превоз од хотелот. Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.