Адреса: Кеј 13-ти Ноември б.б – Скопје   |    Тел (389)2 322-8603

Top
 

Orphey 4*

Orphey 4*

5500ден. од особа
Зимски одмор во Банско! До 34% попуст на 3 или 4 ноќевања со појадок и вечера.

ДОБИВАТЕ

Понудата е по лице за пакет ноќевања во хотел и термин по избор:

 • 3 ноќевања, термин (07.01.2019-10.01.2019), цена: 8500 ден. 5600 ден.
 • 3 ноќевања, термин (10.01.2019-13.01.2019), цена: 8500 ден. 5800 ден. – РАСПРОДАДЕНО
 • 4 ноќевања, термин (13.01.2019-17.01.2019), цена: 9300 ден. 6700 ден.
 • 3 ноќевања, термин (17.01.2019-20.01.2019), цена: 8700 ден. 6100 ден.
 • 3 ноќевања, термин (24.01.2019-27.01.2019), цена: 8300 ден. 5500 ден.

Во цената е вклучено:

 • 3 или 4 ноќевања по избор со појадок и вечера на шведска маса (за време на вечерата во хотел Емералд се вклучени и пијалоци)
 • Неограничено користење на СПА центарот во хотелот (базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес)
 • Автобуски превоз на релација Скопје – Банско – Скопје
 • Картички за бесплатен влез во најпопуларното диско во Банско – The Club
 • Бесплатен паркинг (во хотел Orphay)
 • Детско катче  (во хотел Orphay)
 • Организација и водство на патувањето

УСЛОВИ

 • За деца од 0-4.99 се доплаќа 1500 ден
 • За деца од 5-11.99 во присуство на двајца возрасни се доплаќа 3400 ден. за термините со 3 ноќевања или 3900 ден. за терминот со 4 ноќевања за сместувањето во голема фамилијарна соба или апартман и користење на седиште во автобус.
 • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
 • Задолжително е патничко осигурување

 

 

 • Дестинација
 • Поаѓање
  Дрво Декор - Скопје / Банско
 • Време на поаѓање
  07:00 ч
 • Време на враќање
  14:00 по локално време.
1
ОПИС
Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 1 километри од првата станица на гондолата и има орагнизиран превоз од хотелот. Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.