Адреса: Кеј 13-ти Ноември б.б – Скопје   |    Тел (389)2 322-8603

Top

Врњачка Бања Хотел Лидерс 3*

5300ден. од особа

Викенд за 8 март во Врњачка Бања (08.03-10.03.2019)!

2 HB ноќевања + една вечер жива музика во Хотел Лидерс 3* + вклучен автобуски превоз за Врњачка Бања од ТА Бисер Пром во вредност од 5300 ден

 

1
ДОБИВАТЕ
Понудата е по лице и вклучува аранжман за Врњачка Бања (08.03-10.03.2018)
  • 2 HB ноќевања (со појадок и вечера) во Хотел Лидерс 3*
  • Автобуски превоз на релација Скопје - Врњачка Бања - Скопје
  • Една вечер жива музика во хотелот
  • Туристичка такса
2
УСЛОВИ
  • Доплати:
  • За деца од 0-10 год. се доплаќа 3500 ден. за користење на седиште во автобус и кревет во хотелот
  • Патничко осигурување
  • Сите доплати се вршат директно во агенцијата
  • Доколку сакате само автобуски превоз за наведениот термин цената за повратен биле изнесува 1860 ден. по лице (се плаќа дирекно во агенцијата)
3
ОПИС
Врњачка Бања е одамна позната по своите извори за минерална лековита вода. Водата од овие извори е позната за лечење многу болести (дијабет, хронично запаление на црева и желудник, болести на бубрези, жолчка, бешика, урогенитални патишта). Врњачка Бања уште се нарекува и Кралица на српските бањи, не само поради лековитите својства на изворите, туку поради тоа што нуди голем број на туристички атракции (паркови, променада, мноштво културни настани, историски и природни знаменитости во градот и околината, како и спортски центри, wellness & spa центри). Хотел Лидерс се наоѓа во Врњачка Бања и поседува ресторан во склоп на хотелот, бесплатен интернет во целиот објект. Оддалечен е 15 км од Манастир Ljubostinja. Сите соби се климатизирани и поседуваат ТВ и балкон. Купатилата во собите се опремени со туш. фен за коса и бесплатен тоалетен прибор. Рецепцијата во хотелот работи 24/7.