Термини на понудата:

 • 04.06. – 06.06.2021
 • 11.06. – 13.06.2021
 • 25.06.- 27.06.2021

Програма на патувањето:

Ден 1: Се патува преку граничен премин Блаце преку Косово, Албанија и Црна Гора. Ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Будва во утринските часови, прошетка низ прекрасните улички на стариот град и слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за манастирот. Сместување и ноќевање во дворот на манастирот.

Ден 2: Поаѓање од манастирот во утринските часови.

Тргнување за Скопје според договорено време. Пристигнување во вечерните часови.

Во понудата е вклучено:

 • Ноќевање во Острошки манастир
 • Посета на Будвa
 • Вклучен автобуски превоз

Во цената не е вклучено:

 • Туристичка такса за манастирот (1 € по лице)
 • Превоз до горниот мнастир
 • Ноќевање во долните конаци

 

Напомена:

 • Билетот може да се искористи за терминот за кој е купен.
 • Важат општите услови на СКТМ и ТА Бисер Пром
 • Тргнување на дадениот термин во 22:30 часот пред Дрво декор
 • Доколку билетот не се искористи во резервираниот термин истиот ја губи важноста и средствата не може да бидат рефундирани.