Продолжен викенд во Сараево, Мостар и Мокра Гора (08.10-11.10.2021)

ТУКА ДОДАЈ ЈА ГАЛЕРИЈАТА

ТУКА ДОДАДИ ШТО ПОСЕДУВААТ СОБИТЕ ИЛИ БУСОТ АКО Е САМО ПРЕВОЗ.

ВАЖНО !!!

ТУКА ДОДАДИ ЈА ПРОГРАМАТА ЗА ПАТУВАЊЕ.

ДОБИВАТЕ

Понудата е по лице и вклучува пакет аранжман за Сараево, Мостар, Мокра Гора за термин 08.10-11.10.2021

 • 2 ноќевања со појадок и вечера во хотел BM 3*
 • Вклучен автобуски превоз 
 • Разглед на Сараево и Мостар со локален водич
 • Организација и придружник на патувањето

ОПИС

Програма на патувањето:

08.10.2021: Поаѓање за Сараево во 22:00ч преку граничниот премин Табановце па низ Србија со попатни паузи.

09.10.2021: Во утринските часови пристигнување во Сараево и разгледување на градот Сараево со локален водич: Народниот театар, Градското Собрание, Башчаршија (со можност за дегустација на познатиот Сараевски кебап), Којунџилук, Еврејскиот Храм Величенствената Газихусербегова џамија, Катедралата. Сместување во хотелот. Вечера. Ноќевање.

10.10.2021: Појадок.Организиран излет до Мостар со попатна посета на Мостот на Неретва – познат од 2та светска војна од Битката на Неретва и Стариот мост на Неретва во Мостар – симбол на градот. Во поладневните часови враќање во Сараево. Вечера. Ноќевање.

11.10.2021: Појадок. Поаѓање за Вишеград каде ќе се види Мостот на “Дрини Чуприја” изграден од Мехмед Паша Соколовиќ, како и “Андричев град” – повторно дело на Емир Костурица – како би требало да изгледа средновековен Вишеград. Потоа продолжување за Мокра Гора – каде што се  наоѓа Музејот на отворено – Дрвениот град на Емир Костурица. Поаѓање за Македонија, ноќно возење со попатни паузи. Пристгнување во Македнија после полноќ.

Цени од:

1600 ден.

Купи ваучер

Во цената е вклучено:

 • 2 ноќевања со појадок и вечера
  во хотел BM 3*
 • Вклучен автобуски превоз
 • Разглед на Сараево и Мостар со локален водич
 • Организација и придружник на патувањето

Во цената не е вклучено:

 •  
 •  
 •  

потребна ви е помош !

КАКО ДА КУПАМ ?

Како да купам автобуска карта ?

Од левата страна се прикажани датумите и часот на нашата редовна линија.

Чекор 1.
Во десното поле со плава позадина избирате ДАТУМ (на кој сакате да патувате) , ПРАВЕЦ односно точка на качување во автобусот, ТИП на карта и количина.

Чекор 2. 
Клкикнувате „ВО КОШНИЧКА“ и автоматски системот ве носи во наплата.

Чекор 3.
Ги оставате вашите лични информации во делот „ИНФОРМАЦИИ ЗА НАПЛАТА“

Чекор 4.
Прикажана е вашата нарачка односно кои производи ги имате избрано и исто така тука можете да ги измените.

Чекор 5.
Доколку имате купон за попуст го вметнувате во полето.

Чекор 6.
Пред да притиснете „ПЛАТИ“ внимателно прочитајте ги нашите услови и правила и штиклрајте го полето доколку се согласувате но истите.

Чекор 7. 
Кликнете ПЛАТИ.

Чекор 8.
Системот ќе ви ја прикаже страната каде што ја вметнувате вашата картичка.