Villa Meti Lux студио 1/2

Собата поседува:

Вила Мети се наоѓа на само 50 метри од најубавата плажа во Ксамил – Бора Бора.Вилата располага со 1/2,1/3 и 1/4 студиа.Студиата се опремени со: мини кујна, бања, балкон, клима.Во близина има кафетеија маркети и пицерија.

ВАЖНО !!!

 • За резервација задолжително уплата аванс од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
 • 10% попуст на преовзот и 5% попуст на сместувањето за целосна уплата до 21.06.2021
 • За споен термин се добива 5% попуст на двата термини.
 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во 22:00 часот.
 • Поаѓање од Ксамил во 14:00 часот, Саранда во 14:30 часот.Пристигнувањето е предвидено после полноќ
 • Цените се дадени за наем на соба/студио во евра, плаќањето е во денари (1 еур=62мкд.)
 • Уплата се врши на следниве начини: директно во агенцијата, во готово, со кредитна картичка, трансакциска сметка и online на официјалната страна www.biserprom.com.mk
 • Задолжително патничко осигурување – се вади во било која осигурителна компанија
 • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
 • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
 • За хигиена се грижат собарки
 • Смена на чаршафи и пешкири е на секои 3 дена
 • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
 • За ова патвање потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
 • Се патува преку граничен премин Ќафасан
 • За влез во Албанија не е потребен PCR тест
 • Т.А. Бисер Пром го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителчна дезинфекција при влез во автобус.
 • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците,во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
 • За време на патувањето во автобус, задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
 • Патницитер се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат дадените правила и препораки.
 • Важат општите услови на СКТМ и Т.А.Бисер Пром

Цени од:

219 €

14,570 ден

Product price
Additional options total:
Order total:

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима
 • Користење на базен

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за превоз 55 евра
  за деца (2-11.99  год.) 45 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
 • Туристичка такса
Термин Цена
26.06-03.07.2017 219 €
03.07-10.07.2021 235 €
10.07-17.07.2021 255 €
17.07-24.07.2021 259 €
24.07-31.07.2021 269 €
31.07-07.08.2021 269 €
07.08-14.08.2021 259 €
14.08-21.08.2021 255 €
21.08-28.08.2021 239 €
28.08-04.09.2021 213 €

потребна ви е помош !

КАКО ДА КУПАМ ?

Како да купам автобуска карта ?

Од левата страна се прикажани датумите и часот на нашата редовна линија.

Чекор 1.
Во десното поле со плава позадина избирате ДАТУМ (на кој сакате да патувате) , ПРАВЕЦ односно точка на качување во автобусот, ТИП на карта и количина.

Чекор 2. 
Клкикнувате „ВО КОШНИЧКА“ и автоматски системот ве носи во наплата.

Чекор 3.
Ги оставате вашите лични информации во делот „ИНФОРМАЦИИ ЗА НАПЛАТА“

Чекор 4.
Прикажана е вашата нарачка односно кои производи ги имате избрано и исто така тука можете да ги измените.

Чекор 5.
Доколку имате купон за попуст го вметнувате во полето.

Чекор 6.
Пред да притиснете „ПЛАТИ“ внимателно прочитајте ги нашите услови и правила и штиклрајте го полето доколку се согласувате но истите.

Чекор 7. 
Кликнете ПЛАТИ.

Чекор 8.
Системот ќе ви ја прикаже страната каде што ја вметнувате вашата картичка.