Villa Shuka студио 1/3

Собата поседува:

Вила Шука се наоѓа на околу 200 метри од плажа.Вилата располага со 1/2, 1/3, 1/4 соби и студиа.Собите се опремени со: мини кујна, бања, балкон, клима, ТВ.Во близина има ресторанти и маркети.

ВАЖНО !!!

 •  

  • За резервација задолжително уплата аванс од 30% од вкупниот износ, целосна доплата 7 дена пред патување
  • 10% попуст на преовзот и 5% попуст на сместувањето за целосна уплата до 21.06.2021
  • За споен термин се добива 5% попуст на двата термини.
  • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
  • Поаѓање од Скопје од Дрводекор еден ден пред наведените датуми во 22:00 часот.
  • Поаѓање од Ксамил во 14:00 часот, Саранда во 14:30 часот.Пристигнувањето е предвидено после полноќ
  • Цените се дадени за наем на соба/студио во евра, плаќањето е во денари (1 еур=62мкд.)
  • Уплата се врши на следниве начини: директно во агенцијата, во готово, со кредитна картичка, трансакциска сметка и online на официјалната страна www.biserprom.com.mk
  • Задолжително патничко осигурување – се вади во било која осигурителна компанија
  • Во собите можат да престојуваат онолку лица колку што платиле за престојот во собата
  • Користењето на собите започнува првиот ден од 14:00 часот, а се напуштаат последниот ден до 10:00 часот (багажот се остава во рецепцијата, предвидена за куфери)
  • За хигиена се грижат собарки
  • Смена на чаршафи и пешкири е на секои 3 дена
  • Сите настанати штети за време на престојот се на товар на патникот
  • За ова патвање потребен е валиден биометриски пасош или лична карта
  • Се патува преку граничен премин Ќафасан
  • За влез во Албанија не е потребен PCR тест
  • Т.А. Бисер Пром го задржува правото да објави дел од слободните (непродадени) капацитети на Last Minute понуда, претходно направените и потврдени резервации нема да подлежат на какви било промени во цената.
  • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителчна дезинфекција при влез во автобус.
  • При влез во автобус задолжително мерење на телесна температура на секој од патниците,во случај на покачена телесна температура лицето нема да може да патува, согласно протоколите и препораките за меѓународен сообраќај
  • За време на патувањето во автобус, задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.
  • Патницитер се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат дадените правила и препораки.
  • Важат општите услови на СКТМ и Т.А.Бисер Пром

   

Цени од:

185 €

13,330 ден

Product price
Additional options total:
Order total:

Во цената е вклучено:

 • Наем на апартман за 7 ноќевања
 • Користење на клима

Во цената не е вклучено:

 • Доплата за превоз 55 евра
  за деца (2-11.99  год.) 45 евра
 • Патничко осигурување
 • Индивидуални трошоци
Термин Цена
26.06-03.07.2017 185 €
03.07-10.07.2021 199 €
10.07-17.07.2021 215 €
17.07-24.07.2021 235 €
24.07-31.07.2021 235 €
31.07-07.08.2021 245 €
07.08-14.08.2021 235 €
14.08-21.08.2021 230 €
21.08-28.08.2021 219 €
28.08-04.09.2021 185 €

потребна ви е помош !

КАКО ДА КУПАМ ?

Како да купам автобуска карта ?

Од левата страна се прикажани датумите и часот на нашата редовна линија.

Чекор 1.
Во десното поле со плава позадина избирате ДАТУМ (на кој сакате да патувате) , ПРАВЕЦ односно точка на качување во автобусот, ТИП на карта и количина.

Чекор 2. 
Клкикнувате „ВО КОШНИЧКА“ и автоматски системот ве носи во наплата.

Чекор 3.
Ги оставате вашите лични информации во делот „ИНФОРМАЦИИ ЗА НАПЛАТА“

Чекор 4.
Прикажана е вашата нарачка односно кои производи ги имате избрано и исто така тука можете да ги измените.

Чекор 5.
Доколку имате купон за попуст го вметнувате во полето.

Чекор 6.
Пред да притиснете „ПЛАТИ“ внимателно прочитајте ги нашите услови и правила и штиклрајте го полето доколку се согласувате но истите.

Чекор 7. 
Кликнете ПЛАТИ.

Чекор 8.
Системот ќе ви ја прикаже страната каде што ја вметнувате вашата картичка.