+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Автобуски превоз Скопје-Банско-Скопје во Јануари по цена од 2700 денари

0
Прeвоз до Банско
Од2.700 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

1762

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3/4 дена
Достапност: 02.01.2023 - 24.02.2022
Скопје
Банско
Max People : 10
Детали

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Термини по избор:

 • 02.01-05.01.2023 (Понеделник- Четврток)
 • 05.01-08.01.2023( Четврток – Недела)
 • 08.01-12.01.2023(Недела – Четврток)
 • 12.01-15.01.2023 ( Четврток – Недела)
 • 15.01- 19.01.2023 (Недела – Четврток)
 • 19.01-22.01.2023 ( Четврток – Недела)
 • 26.01-29.01.2023 ( Четврток – Недела)
 • 03.02-05.02.2023 (Петок-Недела)
 • 10.02-12.02.2023 (Петок-Недела)
 • 17.02-19.02.2023 (Петок-Недела)
 • 24.02-26.02.2023 (Петок-Недела)

– Билетот важи само за избраниот термин

– Цената за возрасни изнесува 2700 денари

– Цената за деца до 12 години изнесува 1800 денари

– Доколку се спојат два термина потребно е да се купат 2 билети за различни термини

– За слободни места ве молиме јавете се на 02/3228-603 / 02/3226-380 моб 078 /421-295

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Скопје – 7:00 , Куманово 7:30 , К.Паланка 8:30

Време на враќање

14:00 часот по локално време

Во цената е вклучено

 • Повратен автобуски превоз на релација Скопје-Банско-Скопје во избраниот термин

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување

* За понуди со склучен превоз и сместување кликнете

/ТУКА

* За понуди со споствен превоз кликнете

/ТУКА
Итинерер

ПоаѓањеСкопје - Банско

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.

ВраќањеБанско - Скопје

Поаѓање за Скопје во 14:00 часот по локално време од пред хотел Орфеј-Банско. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.

Мапа

Галерија
1 лица го разгледуваат ова патување во моментов!