+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

АПРИЛСКИ ВИКЕНД ВО СОКО БАЊА-СРБИЈА (05.04-07.04.2024)

0
Априлски викенд во Соко Бања
Од7.800 ден
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

5098

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
2 ноќевања/ 3 дена
Достапност: 05.04-07.04.2024
Скопје
Соко Бања
Детали

Соко Бања се наоѓа во источинот дел на Србија, на оддалеченост од 260 km од Скопје, a на самиот влез ќе наидете на паролата „Сокобања, Соко град, дођеш стар, одеш млад“. Соко Бања се наоѓа во долината на реката Моравица, помеѓу планините Озрен и Ртањ, на 400 m надморска височина. Бањата постои уште од римско време, а на темелите на римските бањи, Турците го подигнале својот амам, што претставува најстар објект за лекување во оваа бања.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје-Дрво Декор(Ул Кеј 13 ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

Скопје- 07:00  Куманово – 07:30

Во цената е вклучено:

 • 2 ноќевања со доручек и вечера во х.Натали спа 3* во Соко бања
 • автобуски превоз на релација Скопје-Соко бања и обратно
 • бесплатно WI-FI во рамките на целиот хотел
 • организација на патувањето

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка така 100 ден од ден по лице
 • влезници за локалитетите

ТЕРМИН:

 • 05.04-07.04.2024(Петок-Недела) 2 ноќевања со појадок и вечера и вклучен превоз - 7800 ден
Хотел Натали Спа 3* - Соко Бања

Натали Спа е идеално место за вашиот семеен одмор, кој располага со 14 луксузно опремени апартмани во објектот А и 4 апартмани во објектот Б. Објектот содржи модерен спа центар, базен, соби за масажа и ресторан со појадок и a la carte оброци .

Итенирер

Прв ден05.04.2024- петок

Поаѓање во 07.00 часот од Дрводекор. Патување кон  Р. Србија преку граничен премин Табановце. Пристигнување во претпладневните часови. Сместување во хотел Натали Спа 3*. Прошетка низ поширокиот центар на Соко бања (Милошев конак, турско купатило…). Слободно време за индивидуални активности. Вечера. Ноќевање. 

Втор ден06.04.2024 - сабота

Појадок. После појадокот, заминуваме на пешачки излет до Лептерија и Сокоград. Враќање во хотел. Слободно попладне за одмор или релаксација во спа центарот на хотелот ( базен, сауна, џакузи, парна бања, солена соба) или пак индивидуална посета на Велнес и Спа центарот-Соко Терме. Спа центарот Соко Терме располага со три базени (два се внатрешни и еден надворешен базен). Базените се со термална минерална вода, со температура од 30℃ до 36℃. Вечера со жива музика. Ноќевање.

Трет ден07.04.2024 - недела

Појадок. По појадокот, се напуштаат собите. Во договорено време поаѓање за Скопје со попатни  паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Галерија