+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Банско, Зима 2023 – Пакети со 2/3/4 полупансиони и вклучен превоз

Early Booking Банско
Од5.950 ден
Соба 1 :
Соба 1 :
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

831

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3/4/5 дена
Достапност: Јануари - Февруари
Скопје
Банско
Детали

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Скопје – 07:00 часот, Куманово – 7:30, Крива Паланка – 8:30

Време на враќање

14:00 часот по локално време

Во цената е вклучено

 • Ноќевања согласно избраниот термин со појадок и вечера во хотел Орфеј (Банско)
 • Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје - Банско - Скопје
 • Kористење на СПА центар (базен, сауна, парна бања, фитнес)
 • Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
 • Обезбеден превоз до почетната станица на кабинковиот лифт, согласно распоредот на хотелот

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1 евро на ден по лице
 • Се што надвор од програмата

Термин

 • 02.01-05.01.2023 (Понеделник- Четврток)3 HB со вклучен превоз - 7900 денари
 • 05.01-08.01.2023( Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз - 8400 денари
 • 08.01-12.01.2023(Недела – Четврток)4 HB со вклучен превоз - 9900 денари
 • 12.01-15.01.2023 ( Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз - 8400 денари
 • 15.01- 19.01.2023 (Недела – Четврток)4 HB со вклучен превоз - 9900 денари
 • 19.01-22.01.2023 ( Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз - 8600 денари
 • 26.01-29.01.2023 ( Четврток – Недела)3 HB со вклучен превоз - 7900 денари
 • 03.02-05.02.2023 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз - 5950 денари
 • 10.02-12.02.2023 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз - 5950 денари
 • 17.02-19.02.2023 (Петок-Недела)2 HB со вклучен превоз - 5950 денари

Доплати за деца

 • Деца(инфант) 0-5,99 - 2170 денари ( со двајца возрасни)
 • Деца 6-11,99 ( со двајца возрасни) - 4200 денари со 2 ноќевања, 5250 денари со 3 ноќевања, 6300 денари со 4 ноќевања
Хотел Орфеј
/https://orphey.com/

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

 • Затворен базен
 • Сауна
 • Парна Бања
 • Ресторан
 • Меана
 • Детско Катче
Итинерер

ПрограмаСкопје - Банско - Скопје

1 Ден:

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.

2/3/ ден

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки, рекреација или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

Последен ден:

Појадок. Поаѓање за Скопје во 14:00 часот по локално време од пред хотел Орфеј-Банско. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.

Мапа

Галерија