+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

ВЕЛИГДЕН ВО ВРЊАЧКА БАЊА – СРБИЈА 03.05-06.05.2024

0
Велигден во Врњачка бања
Од10.850 ден
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

58

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3 ноќевања/ 4 дена
Скопје
Врњачка бања
Max People : 4
Детали

Врњачка Бања е градска населба во Србија .Тоа е и најголемата бања во Србија.

Во Врњачка Бања има седум минерални извори. Тоа се: Топла вода, Слатина, Снежник, Езеро, Борјак, Бел извор и Врњачко врело, од кои четири се користат за терапии (Топла вода, Снежник, Езеро и Слатина), додека водите од три извори се флашираат како природни минерални води (Врњци – Борјак, Борјак 3 и Белимарковац за Елемент вода).

Локација на поаѓање и враѓање

Скопје-Дрво Декор(Ул Кеј 13 ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

Скопје- 06:00  Куманово – 06:30

Во цената е вклучено:

 • 3 ноќевања со појадок и вечера во х.Лидер С 3* во Врњачка бања
 • автобуски превоз на релација Скопје-Врњачка бања и обратно
 • бесплатно WI-FI во рамките на целиот хотел
 • Користење на финска сауна, солена соба, арома туш
 • организација на патувањето
 • 1 вечер жива музика во хотелот

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка така 100 ден од ден по лице
 • влезници за локалитетите
 • факултативна посета на манастир Жича-5 евра

ТЕРМИН:

 • 03.05-06.05.2024(петок-понеделник) 3 ноќевања со појадок и вечера,со вклучен превоз - 10850 ден
 • Дете во придружба на 2 возрасни од 0-11.99 год-6500 ден
Хотел Лидер С 3* -Врњачка бања

Хотел Лидер С е 3 * хотел во срцето на Врњачка бања.Изграден во модерен стил,поседува конгресна сала и велнес центар (Користење на финска сауна, солена соба, арома туш)

Итенирер

Прв ден03.05.2024-петок

Поаѓање во 06.00 часот од Дрводекор. Патување кон  Р. Србија преку граничен премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во попладневните часови. Сместување во хотел Лидерс 3*. Вечера. Ноќевање.     

Втор ден04.05.2024-сабота

Појадок. По појадокот можност за индивидуални прошетки низ Врњачка Бања или посета на бањата. Можност за користење на спа центар на хотелот. Вечера. Ноќевање.

Трет Ден05.05.2024-недела

Појадок. По појадокот можност за индивидуални прошетки низ Врњачка Бања или факултативна посета на прекрасниот манастир Жича(Велигденско утро). Можност за користење на спа центар на хотелот. Вечера со жива музика  во ресторанот на хотел Лидерс. Ноќевање.

Четврти ден06.05.2024-понеделник

Појадок. По појадокот , во договорено време поаѓање за Скопје со попатни  паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Галерија