+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

ВЕЛИГДЕН во Ханиоти! 3 ноќевања со појадок во Hotel Calipso во Ханиоти + автобуски превоз

Велигден во Ханиоти -Грција
Од7.300 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

8428

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3 ноќевања/4дена
Достапност: 03.05-06.05.2024
Скопје
Ханиоти
Детали

Ханиоти — познато туристичко место на Касандра , лоцирано во источниот дел на првиот крак на Халкидики, Република Грција. Се наоѓа на 89 километри оддалеченост од Солун, 3 км од Пефкохори, 4 км од Полихроно. Едно е од најпосетуваните места за туристите кои летуваат во Грција.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ) 

Време на поаѓање

06:00 часот

Време на враќање

16:00 часот по грчко време

 

Деца

 • Деца 0-5,99 години со двајца родители плаќаат само превоз 2800 денари (без дополнителен кревет)
 • Деца 6-11,99 години со двајца родители плаќаат 4900 денари и спијат на дополнително легло

Во цената е вклучено

 • 3 ноќевања на база ноќевање со појадок во Хотел Calypso во Ханиоти
 • Автобуски превоз на наведената релација

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1,50 евро од ден по лице
Хотел Calypso

Calypso е семеен хотел кој се наоѓа на само 300 метри од песочна плажа на Ханиоти во Халкидики. Хотелот располага со базен и ресторан во кој се служи медитеранска кујна.

Сите соби во Calypso Хотел се опремени со клима, сателитска ТВ и фрижидер. Секоја соба има балкон со поглед кон селото.

На барот покрај базенот гостите можат да уживаат во сендвичи и кафе во текот на денот. Во вечерните часови, главниот lounge бар служи пијалоци во пријатна атмосфера и релаксирачка музика.

Различни спортски терени се на само 3 минути пешачење. Центарот на Ханиоти е са само 100 метри од хотелот и има продавници и барови.

Итинерер

1 ДенСкопје - Ханиоти

Состанок со групата во 05:45 часот на Дрводекор. Во 06:00 часот поаѓање за Ханиоти со попатни паузи заради одмор и гранични формалности. Пристигнување во Ханиоти. Сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање

2 ДенХаниоти

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности, прошетка, плажа…. Ноќевање

3 ДенХаниоти - Скопје

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности. Во 16:00 часот по локално време заминување за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови

Мапа

Галерија