+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Викенд во Банско. 3 ноќевања (08.10.-11.10.2022) и 2 ноќевања (22.10.-24.10.2022) (појадок и вечера) со вклучен превоз во Хотел Орфеј 4*

Викенд во Банско
Од4.650 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

5819

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
2 ноќевања/3 ноќевања
Достапност: 08.10.-11.10.2022|22.10.-24.10.2022
Скопје
Банско
Детали

Банско e рекреативен скијачки центар во Пирин, ситуиран на надморска височина од 925 м. Располага со 17 скијачки патеки (должина 75 км) и 27 ски-лифтови. Наjвисоката точка на ски-центарот е 2560 м, а наjниската – 1000 м.

Термин:

 • 08.10-11.10.2022 (Сабота-Вторник)

Ценa:  5900 ден

Деца:

0-5,99 – 1800 денари

6-11,99- 4000 денари

 • 22.10-24.10.2022 (Сабота-Понеделник)

Ценa:  4650 ден

Деца:

0-5,99 – 1800 денари

6-11,99- 3300 денари

 

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Маршута

Скопје – Куманово -К.Паланка – ГП Деве Баир – Банско и обратно

Време на поаѓање

Скопје – 7:00 , Куманово 7:30 , К.Паланка 8:30

Време на враќање

14:00 часот по локално време

Во цената е вклучено

 • 3 ноќевања / 2 ноќевања (согласно избраниот термин) со појадок и вечера во хотел Orphey* (Банско)
 • Вклучен автобуски превоз на релација: Скопје - Банско - Скопје
 • Kористење на СПА центар (базен, сауна, џакузи, парна бања, фитнес)
 • Бесплатно Wi-Fi во рамките на целиот хотел
 • Туристичка такса

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Се што е надвор од програмата
Hotel Orphey 4*
/orphey.com

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

 • Затворен базен со топла минерална вода
 • Сауна
 • Парна Бања
 • Ресторан
 • Меана
 • Детско Катче
Итинерер 3 ноќевања

1 Ден-08.10.2022Скопје - Банско

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.Сместување во хотел. Слободно време за прошетка или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

2 Ден-09.10.2022Банско

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки низ градот или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

3 Ден-10.10.2022Банско

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки низ градот или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

4 Ден - 11.10.2022Банско - Скопје

Појадок. По појадокот можност за користење на СПА центарот на хотелот. Во 12:00 часот, одјавување од хотелот. Поаѓање за Скопје во 14:00 часот. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.

Итинерер 2 ноќевања

1 Ден - 22.10.2022Скопје - Банско

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.Сместување во хотел. Слободно време за прошетка или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање.

2 Ден - 23.10.2022Банско

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки низ градот или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

4 Ден - 24.10.2022Банско - Скопје

Појадок. По појадокот можност за користење на СПА центарот на хотелот. Во 12:00 часот, одјавување од хотелот. Поаѓање за Скопје во 14:00 часот. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.

Мапа

Галерија
1 лица го разгледуваат ова патување во моментов!