+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Викенд во Лутраки (04.06 – 05.06.2022)! 1 ноќевања со појадок + автобуски превоз

Викенд во Лутраки
Од2.700 ден2.300 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

3084

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
Детали

Лутраки е најстарата и најпознатата термална бања во Грција. Се наоѓа во северо-западниот дел на Грција е лоциран на надморска висина од 420 метри во планинскиот венец на меѓу планините Кожув и Кајмакчелан. Лутраки е мало туристичко место со околу 2000 жители се наоѓа на само 130km од граничниот премин Богородица. Местото со своите минерални лековити извори е најдалеку познато.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ) 

Време на поаѓање

05:00 часот

Во цената е вклучено

 • 1 ноќевање на база ноќевање со појадок во Хотел Алмопиа во Лутраки
 • Автобуски превоз на наведената релација
 • Организација на патувањето
 • Пратител на групата

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Влезници за базените
 • Факултативна вечера во таверна
Итинерер

1 ДенСкопје - Лутраки

Поаѓање во 05:00 часот од Скопје, Дрводекор. Се патува преку граничниот премин Богородица – Евзони.Пристигнување во Лутраки во  посета на термалните бањи. Сместување во хотел Алмопија. Време за индивидуални прошетки или факултативна посета на таверна во договор со групата.Ноќевање.

2 ДенЛутраки - Скопје

Појадок. По појадокот, напуштање на хотелот и  повторно посета на бањите. Во договорено време   поаѓање за Воден. Слободно времe за разглед на Воден и неговите водопади.Поаѓање за Скопје.Пристигнување во Скопје во вечерните  часови.

Галерија