+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Викенд во Паралија 19.07-21.07.2024-2BB! ноќевањe со појадок + автобуски превоз – 6700 денари

Викенд во Паралија
Од6.700 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
19/07/2024
Достапни: 2 места
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

4094

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
2 ноќевања/ 3 дена
Достапност: 19.07-21.07.2024
Скопје
Паралија
Паралија

Паралија се наоѓа во подножјето на планината Олимп, во регијата Пиериа, на оклу 70 километри одалеченост од Солун и околу 6 километро од градот Катерини, главниот град на Олимписката регија. Паралија со години е многу популарно туристичко летувалиште, како заради преубавите песочни плажи  со ситен бел песок, така и заради богатата содржина која ја нуди. Морето е чисто, топло и е погодно за фамилии со мали деца. Плажата во Паралија е долга 3 километри и се протега се до Олимпик Бич.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ) 

Време на поаѓање

06:00 часот

Време на враќање

17:00 часот по грчко време

Термин

19.07.-21.07.2024

Во цената е вклучено

 • 2 ноќевања на база ноќевање со појадок во хотел Паралиа инн 3*
 • Автобуски превоз на наведената релација

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Такса од 3 евро по соба на ден.
 • Климата доколку се користи се наплаќа 8 евра од соба на ден и се доплаќа на рецепција.
Итинерер

1 ДенСкопје - Паралија

Состанок со групата во 05:45 часот на Дрводекор. Во 06:00 часот поаѓање за Паралија со попатни паузи заради одмор и гранични формалности. Пристигнување во Паралија. Сместување во хотел. Слободно време. Ноќевање

2 ДенПаралија

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности, прошетка, пплажа…. Ноќевање

3 ДенПаралија-Скопје

Појадок. По појадокот слободно време за индивидуални активности. Во 17:00 часот по локално време заминување за Скопје. Пристигнување во Скопје во вечерните часови

Мапа

Галерија