+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Викенд во Тумане,Голубац и Белград (05.10-09.10.2023 год)

0
Викенд во Тумане-Гердап-Белград
Од6.500 ден
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

707

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
2 ноќевања/4дена
Достапност: 05.10-09.10.2023
Скопје
Голубац и Белград
Детали

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ) – Куманово – Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

23:00 часот од Скопје

23:30 часот од Куманово

Време на Враќање

 • Пристигнување во вечерните часови

Во цената е вклучено

 • превоз со туристички автобус
 • посета на Манастир Тумане
 • посета на Сребрено езеро
 • сместување во хотел Голубачки Град - Голубац и Хотел Елеганс - Белград на база 2 ноќевања со појадок
 • разглед на Белград со локален водич
 • организација и придружник на патувањето

Во цената не е вклучено

 • патничко и здраствено осигурување
 • влезници за локалитетите
Итенирер

1 денСкопје - Тумане

Поаѓање во 23:00 часот преку граничниот премин Табановце со попатни паузи.

2 денТумане - Голубац-Сребрено језеро

Пристигнување во манастир Тумане во утринските часови. Пешачење до испосницата на Светиот Зосима, која се наоѓа на околу 1 км од манастирот, во старата и густа шума. Во карпата што доминира во целата област, има две пештери, поврзани со тесен премин. Во едната живеел, а во другата се молел преподобниот светител. Денес во молитвената ќелија на преподобниот направена е капела. Покрај пештерата има чудотворен извор, а зад него прекрасен шумски водопад.

Потоа се враќаме во манастирот, на поклонение на светите мошти, каде ќе присуствуваме и на Светата Литургија. Разгледување на манастирот и околината. Во договорено време поаѓање за Голубац. Пристигнување во хотел  Голубачки град . Сместување во хотелот.По кратка пауза заминување за Сребрено језеро и индивидуални прошетки. Враќање во хотел. Ноќевање.

3 денГолубац-Белград

Појадок. По појадокот поаѓање за Белград.Во претпладневните часови пристигнување во Белград. Разглед на градот со локален водич(Калемегдан,Књаз Михајлова,црква Св. Сава…). По рагледот слободно време за индивидуални прошетки низ центарот на Белград. Во договорено време поаѓање за хотел Елеганс 3*. Сместување во хотел. Ноќевање.

4 денБелград-Скопје

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот и поаќање за Скопје со попатни паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Галерија