+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Поклоненичко патување до чудесниот манастир Тумане во Србија

Поклоничко патување
Од1.700 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
01/07/2022
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

82

Зошто да патувате со нас?

  • Најповолни цени
  • Одлична услуга
  • Интересни дестинации
  • 30 годишно искуство

Имате прашање?

  • 02/3228-603
  • biserprom.mk@gmail.com
  • biserprom.mk@gmail.com
Детали

Поклоненичко патување до чудесниот манастир Тумане во Србија, манастирот што го посетуваат илјадници верници, манастирот што исполнува желби, манастирот каде што ќе доживеете душевен мир и спокој….

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

23:00 часот

Во цената е вклучено

  • Превоз на наведената релација со туристички автобус
  • Посета на манастирот Тумане

Во цената не е вклучено

  • Патничко осигурување
Итинерер

1 ДенСкопје - Тумане

Состанок со групата пред Дрво Декор во 23:00 и заминување кон Србија. Попатни паузи за одмор и царински формалности.

2 ДенТумане - Скопје

Во утринските часови пристигнување во манастирот Тумане. Пешачење до испосницата на Светиот Зосима, која се наоѓа на околу 1 км од манастирот, во старата и густа шума. Во карпата има две пештери, поврзани со тесен премин. Во едната живеел, а во другата се молел преподобниот светител. Денес во молитвената ќелија на преподобниот направена е капела. Покрај пештерата има чудотворен извор, а зад него прекрасен шумски водопад.
Потоа се враќаме во манастирот, на поклонение на светите мошти, каде ќе присуствуваме и на Светата Литургија. По Литургијата, разглед на манстирот и присуство на исцелителните групни молитви од страна на монаштвото.
Во попладневните часови тргнување, со попатна пауза за ручек. Продолжуваме кон Скопје со попатни паузи за царински формалности. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.
Мапа

Галерија