+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Продолжен викенд во Полихроно 08.10-11.10.2022

11- ти Октомври во Полихроно
Од3.650 ден
08/10/2022
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

96

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3 ноќевања / 4 дена
Достапност: 08.10.-11.10.2022
Скопје
Пефкохори
Детали

Полихроно е лоциран на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Опкружен со  медитеранска вегетација и долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Денес  во Полихроно живеат повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, ресторани, кафулиња, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како  пици и друга брза храна.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ) – Велес – Неготино – Гевгелија

Време на поаѓање

06:00 часот од Скопје

06:30 часот од Велес

07:00 часот од Неготино

08:00 часот од граничен премин Богородица

Време на Враќање

17:00 часот по локално време од Пефкохори

Во цената е вклучено

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус
 • Сместување на база 3 ноќевања во Вила Кристина и Вила Реал во Полихроно
 • Организација на патувањето

Во цената не е вклучено

 • Патничко и здравствено осигурување
 • Туристичка такса
 • Се што е надвор од програмата
 • Вила Кристина се наоѓа 20 метри од главната градска плажа на веднаш до шеталиштето каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафетерии… Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија, опремени со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствен тоалет. Студијата се наоѓаат на приземје и први кат и пред секое студио има сопствен балкон.

 

 • Вила Reall апартмани се наоѓа на 200 метри од плажа, во центарот на Полихроно уличката која од црквата се спушта кон плажа. Вилата располага со студија и апартмани на први кат како и мезонети на вториот кат кои што се состојат од софа на извлекување плус брачен кревет на втор кат. Во нејзина близина е пешачката улица каде што има многубројни ресторани, кафетерии, бич барови, продавници за сувенири и сл. При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот. Услови за рана резервација : потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни цени.    
Итинерер

1 ДенСкопје - Пефкохори

Состанок со групата во 5:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Пефкохори во 6:00 часот. Се патува преку граничен премин Богородица – Гевгелија со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Пефкохори околу 13:00 часот по локално време.Сместување. Слободно време за индивидуална прошетка. Ноќевање

2 ДенПефкохори

Слободно време за индивидуални прошетки.Ноќевање.

3 ДенПефкохори

Слободно време за индивидуални прошетки.Ноќевање.

4 ДенПефкохори

Слободно време за индивидуални прошетки. Late check out. Поаѓање за Скопје во 17:00 часот по локално време. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.Ноќевање.

Мапа

Галерија
1 лица го разгледуваат ова патување во моментов!