+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Хотел Верис *** – Сончев Брег | Пакет аранжман 7 ноќевања + автобуски превоз |

0
Сончев Брег - Бугарија јуни 2024
Од9.850 ден
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

35

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
7 ноќевања
Достапност: Јуни
Скопје
Сончев брег
Min Age : 2
Сончев Брег

Сончев брег е создаден во 1958 година како викенд дестинација за бугарските семејства, кое  стана најголемото туристичко место за одмор во земјата. Првичното мало одморалиште покрај плажа, прерасна во најголемото одморалиште на целиот брег на Црното Море кое на југ се  споил со градот Несебар.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје (Дрводекор) – Куманово (Макпетрол бензиска) – Крива Паланка (Макпетрол бензиска)

Време на поаѓање

 • Скопје 21:00ч
 • Куманово 21:30ч
 • Крива Паланка 22:30

Време на враќање

14:00ч по локално време

Термини и цени по лице на база 7 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

 • 08.06-15.06.2024 - 159€ по лице сместување во 1/2 соба или 1/3 соба
 • 15.06-22.06.2024 - 179€ по лице сместување во 1/2 соба или 1/3 соба
 • 22.06-29.06.2024 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба или 1/3 соба

Во цените е вклучено

Во цената не е вклучено

Удобност во собите

 • Автобуски превоз на релација Скопје - Сончев Брег - Скопје
 • Ноќевање согласно избраниот термин на база ноќевање со појадок
 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори на базенот
 • WIFI
 • Патничко осигурување
 • Задолжителна доплата за туристичка такса 2€ на ден по лице, на рецепција на хотелот.
 • Доплата за еднокреветна соба 90%
 • Гардеробер
 • Клима
 • ТВ
 • Минибар
Хотел Верис ***

Хотел Верис*** е местото каде што ќе го поминете вашиот одмор покрај море во најпознатиот бугарски ресорт Sunny Beach, Бугарија. Во непосредна близина на плажата хотелот може да ви ги понуди сите удобства за едно незаборавно летно уживање.

Хотелот Верис со 3 * се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег, оддалечен на само 400м од брегот на морето. Сместен е во близина на централниот пазар, автобуска станица, анимациски барови, ресторани и продавници.

Секоја од собите е опремена со ТВ, фен за коса, минибар, телефон и централна климатизација. На преубавите балкони ќе имате можност да уживате во вашето омилено кафе.

 

 • Рецепција
 • Менувачница
 • Соба за багаж
 • Ресторан
 • Бар
 • Надворешен базен
 • Детско катче
Галерија