+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Хотел Верис *** – Сончев Брег | Пакет аранжмани со 3,4,6,7,10,11 ноќевања + автобуски превоз | Сопствен превоз

Сончев Брег - Бугарија Лето 2022
Од9.240 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

1798

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3,4,6,7,10,11 ноќевања
Достапност: Јули - Август
Скопје
Сончев Брег
Сончев Брег

Сончев брег е создаден во 1958 година како викенд дестинација за бугарските семејства, кое  стана најголемото туристичко место за одмор во земјата. Првичното мало одморалиште покрај плажа, прерасна во најголемото одморалиште на целиот брег на Црното Море кое на југ се  споил со градот Несебар.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје (Дрводекор) – Куманово (Макпетрол бензиска) – Крива Паланка (Макпетрол бензиска)

Време на поаѓање

 • Скопје 21:00ч
 • Куманово 21:30ч
 • Крива Паланка 22:30

Време на враќање

 • 14:00ч по локално време

Термини и цени по лице на база 3 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

 • 02.08-06.08.2022 - 149€
 • 09.08-13.08.2022 - 149€

Термини и цени по лице на база 4 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

 • 29.07-03.08.2022 - 179€
 • 05.08-10.08.2022 - 179€

Термини и цени по лице на база 7 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

 • 29.07-06.08.2022 - 259€
 • 02.08-10.08.2022 - 259€
 • 05.08-13.08.2022 - 259€
 • 12.08-20.08.2022 - 259€
 • 19.08-27.08.2022 - 259€

Термини и цени по лице на база 10 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

 • 02.08-13.08.2022 - 349€
 • 09.08-20.08.2022 - 349€

Термини и цени по лице на база 11 ноќевања со појадок и вклучен автобуски превоз

 • 29.07-10.08.2022 - 379€

Во цените е вклучено

 • Автобуски превоз на релација Скопје - Сончев Брег - Скопје
 • Ноќевање согласно избраниот термин на база ноќевање со појадок
 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори на базенот
 • WIFI

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Задолжителна доплата за туристичка такса 2€ на ден по лице, на рецепција на хотелот.
 • Доплата за еднокреветна соба 90%

Удобност во собите

 • Гардеробер
 • Клима
 • ТВ
 • Минибар

Хотел Верис*** е местото каде што ќе го поминете вашиот одмор покрај море во најпознатиот бугарски ресорт Sunny Beach, Бугарија. Во непосредна близина на плажата хотелот може да ви ги понуди сите удобства за едно незаборавно летно уживање.

Хотелот Верис со 3 * се наоѓа во централниот дел на Сончев Брег, оддалечен на само 400м од брегот на морето. Сместен е во близина на централниот пазар, автобуска станица, анимациски барови, ресторани и продавници.

Секоја од собите е опремена со ТВ, фен за коса, минибар, телефон и централна климатизација. На преубавите балкони ќе имате можност да уживате во вашето омилено кафе.

 

 • Рецепција
 • Менувачница
 • Соба за багаж
 • Сеф
 • Ресторан
 • Бар
 • Надворешен базен
 • Перална
 • Детско катче

ЦЕНИ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени со сопствен превоз на ден по лице на база ноќевање со појадок

 • 10.07-24.08.2022
 • 25.08-05.09.2022
 • ------30€------
 • ------24€------
 • Доплата за трето легло: дете од 2 до 12 години со двајца родители - бесплатно
 • Второ дете 2-12 години, плаќаат двете деца 50% од цената за возрасен
 • Доплата за полупансион 10€ - возрасен
 • Доплата за полупансион 6€ - дете
 • Задолжителна доплата за туристичка такса 2€ на ден по лице, на рецепција на хотелот
 • Доплата за еднокреветна соба 90%
 • Доплата за паркинг 10€ на ден само со претходна резервација.
Мапа
 

Галерија