+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Хотел Романтик ** – Сончев Брег |RO | Пакет аранжмани со 3,4,7,10,11 ноќевања + автобуски превоз | Сопствен превоз

Сончев Брег - 2023
Од6.800 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

5327

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3,4,7,10,11 ноќевања
Достапност: Јули - Август
Скопје
Сончев Брег
Идеално за
Сончев Брег

Сончев брег е создаден во 1958 година како викенд дестинација за бугарските семејства, кое  стана најголемото туристичко место за одмор во земјата. Првичното мало одморалиште покрај плажа, прерасна во најголемото одморалиште на целиот брег на Црното Море кое на југ се  споил со градот Несебар.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје (Дрводекор) – Куманово (Макпетрол бензиска) – Крива Паланка (Макпетрол бензиска)

Време на поаѓање

 • Скопје 21:00ч
 • Куманово 21:30ч
 • Крива Паланка 22:30

Време на враќање

 • 14:00ч по локално време

Термини и цени по лице на база 3 RO (само ноќевање) и вклучен автобуски превоз

 • 18.07-22.07.2023 - 109€ по лице сместување во 1/2 соба , 99€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 25.07-29.07.2023 - 109€ по лице сместување во 1/2 соба , 99€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 01.08-05.08.2023 - 109€ по лице сместување во 1/2 соба , 99€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 08.08-12.08.2023 - 109€ по лице сместување во 1/2 соба , 99€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 15.08-19.08.2023 - 109€ по лице сместување во 1/2 соба , 99€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 22.08-26.08.2023 - 109€ по лице сместување во 1/2 соба , 99€ по лице сместување во 1/3 соба

Термини и цени по лице на база 4 RO (само ноќевање) и вклучен автобуски превоз

 • 14.07-19.07.2023 - 135€ по лице сместување во 1/2 соба , 125€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 21.07-26.07.2023 - 135€ по лице сместување во 1/2 соба , 125€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 28.07-02.08.2023 - 135€ по лице сместување во 1/2 соба , 125€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 04.08-09.08.2023 - 135€ по лице сместување во 1/2 соба , 125€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 11.08-16.08.2023 - 135€ по лице сместување во 1/2 соба , 125€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 18.08-23.08.2023 - 135€ по лице сместување во 1/2 соба , 125€ по лице сместување во 1/3 соба

Tермини и цени по лице на база 7 RO (само ноќевање) и вклучен автобуски превоз

 • 14.07-22.07.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 18.07-26.07.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 21.07-29.07.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 25.07-02.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 28.07-05.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 01.08-09.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 04.08-12.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 08.08-16.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 11.08-19.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 15.08-23.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 18.08-26.08.2023 - 199€ по лице сместување во 1/2 соба , 179€ по лице сместување во 1/3 соба

Термини и цени по лице на база 10 RO (само ноќевање) и вклучен автобуски превоз

 • 18.07-29.07.2023 - 265€ по лице сместување во 1/2 соба , 235€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 25.07-05.08.2023 - 265€ по лице сместување во 1/2 соба , 235€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 01.08-12.08.2023 - 265€ по лице сместување во 1/2 соба , 235€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 08.08-19.08.2023 - 265€ по лице сместување во 1/2 соба , 235€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 15.08-26.08.2023 - 265€ по лице сместување во 1/2 соба , 235€ по лице сместување во 1/3 соба

Термини и цени по лице на база 11 RO (само ноќевање) и вклучен автобуски превоз

 • 14.07-26.07.2023 - 285€ по лице сместување во 1/2 соба , 250€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 21.07-02.08.2023 - 285€ по лице сместување во 1/2 соба , 250€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 28.07-09.08.2023 - 285€ по лице сместување во 1/2 соба , 250€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 04.08-16.08.2023 - 285€ по лице сместување во 1/2 соба , 250€ по лице сместување во 1/3 соба
 • 11.08-23.08.2023 - 285€ по лице сместување во 1/2 соба , 250€ по лице сместување во 1/3 соба

Во цените е вклучено

 • Автобуски превоз на релација Скопје - Сончев Брег - Скопје
 • Ноќевање согласно избраниот термин на база RO(само ноќевање)
 • Користење на базен
 • Лежалки и чадори на базенот
 • WIFI

Во цените е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Задолжителна доплата за туристичка такса 1€ на ден по лице.

Удобност во собите

 • Гардеробер
 • Клима
 • ТВ
 • Ладилник
 • Балкон
Hotel Romantic **

Хотел Романтик е лоциран во централниот дел на Сончев Брег, на само 8 минути пешачење до плажа. Хотелот на располагање на гостите им нуди кафе бар со летна градина како и надворешен базен во кои гостите можат да се релаксираат. 

Најблискиот ресторан е на само 30метри одлаченост од хотелот. Најпопуларниот ресторан во Сончев Брег ,,Џани,, е на само 100 метри. Во близина се наоѓа централниот пазар како и супермаркети.

 • Рецепција
 • Базен
 • Лежалки на базен

ЦЕНИ СО СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Цени со сопствен превоз на ден по лице на база RO(само ноќевање).Сместување во 1/2 соба

 • 10.07- 20.08.2023
 • --- 22€ ---

Цени со сопствен превоз на ден по лице на база RO(само ноќевање).Сместување во 1/2+1 соба

 • 10.07- 20.08.2022
 • --- 20€ ---
 • Доплата за еднокреветна соба 100%
 • Доплата за туристичка такса од 1€ по лице на ден
Мапа

Галерија