+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Шопинг во Врање – Септември/Октомври

Најпродавано
Од450 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Достапни: 10 места
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

5362

Зошто да патувате со нас?

  • Најповолни цени
  • Одлична услуга
  • Интересни дестинации
  • 30 годишно искуство

Имате прашање?

  • 02/3228-603
  • biserprom.mk@gmail.com
  • biserprom.mk@gmail.com
Детали

Искористете ја можноста да го освежите вашиот гардеробер со ново парче облека или да купите подароци за блиските. Имајте незаборавно шопинг искуство по супер цена!

Локација на поаѓање и враќање

Скопје, Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ)

Маршута

Скопје – Куманово -Граничен Премин Табановце – Врање и обратно

Време на поаѓање

7:00 часот

Време на враќање

17:00 часот

Во цената е вклучено

  • Автобуски превоз

Во цената не е вклучено

  • Патничко осигурување
Врање

Врање, град во Р. Србија, седиште на истоимената општина и на Пчињскиот Округ. Според пописот од 2002 година, во градот Врање имало 55.052 жители, а во целата општина 83.288.

Врање е економски, политички и културен центар на пчинскиот округ во чијшто состав влегуваат општините Босилеград, Бујановац, Владичин Хан, Прешево, Сурдулица, Трговиште и Врање. Градот се простира во северозападниот дел на врањската котлина, на левиот брег на реката Јужна Морава. Од границата со Македонија е оддалечн 40 км.

Итинерер

1 ДенСкопје - Врање - Скопје

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор ( пред Т.А.Бисер Пром).Поаѓање во 07:00 часот. Пристигнување во Врање во утринските часови (околу 9часот).Слободно време за индивидуални прошетки, посета на познатите кафеани во Врање или шопинг.Заминување за Скопје во 17:00 часот. Преистигнување во Скопје околу 19:00 часот

Мапа

Галерија
ЧПП

Во колку часот е поаѓањето и од каде?

Поаѓањето е во 07:00 часот од Дрводекор, пред Т.А. Бисер Пром. Патниците потребно е да бидат 15 минути порано на закажаното место.

Кога се пристигнува во Врање?

Пристигнувањето во Врање се планира околу 9 часот. Се зависи од гужвата по патот и задржувањето на граница, заради гранични формалности.

3 лица го разгледуваат ова патување во моментов!