+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД ВО БЕЛГРАД И НОВИ САД- СРБИЈА 08.12-10.12.2023

0
Продолжен викенд во Белград и Нови Сад
Од5.500 ден
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

4959

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3 дена / 2 ноќевања
Достапност: Декември
Скопје
Белград и Нови Сад
Детали

Нови Сад е вториот по големина град во Србија и главен град на автономната покраина Војводина.Градот се наоѓа на на брегот на реката Дунав и каналот Дунав-Тиса-Дунав.Нови Сад е центар на српската култура 

 

Градот кој не спие – Белград е на листата на светски градови по разновидноста и понудите за ноќен живот и забава. Има прекрасни ресторани, барови и ноќни клубови како и добро познатите сплавови на реките Дунав и Сава, ентузијастичкото домашно население придонесува за пријатна атмосфера и добра забава.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Време на враќање

Скопје – 01:00 , Куманово 01:30 ,

16:00 часот

Во цената е вклучено

 • Автобуски превоз на наведената релација со туристички автобус
 • Сместување во хотел Југославија *** во Белград на база 2 ноќевања со појадок
 • Организација на патувањето

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 4 евра по лице за 2 ноќевања
 • Се што е надвор од програмата
 • посета на Нови Сад 11 евра по лице

Напомена: За реализација на ова патување потребен е минимум 40 патници. Бисер Пром го задржува правото да го откаже или одложи патувањето најкасно 1 ден пред поаѓање!

 • Хотел Југославија- Белград
 • Гарни Хотел Југославија е еден од најпознатите хотели во бивша Југославија. Се наоѓа на деснатастрана на реката Дунав, со поглед на вливот на реката Сава во Дунав.  Одалеченоста од центарот на градот е 3,5 километри. Хотелот е отворен во 1967 година и од тогаш ја пишува својата историја. Во хотелот преноќувале многу познати личности како Маргарет Тачер, Претседателот Никсон, Нил Амстронг, Муамер Гадафи и други. Хотелот е повторно отворен во 2013 година, како хотел со 3 ѕвезди со 132 смештајни единици. Во хотелот имма неколку ресторани , кафичи, бутици и казино.
Итинерер

1 ДенСкопје-Белград

Состанок со групата 00:45 на Дрводекор. Поаѓање за Белград во 01:00 часот.Патување преку граничен премин Табановце со попатни паузи заради одмор и  гранични формалности. Пристигнување во Белград околу 7:00 часот. Слободно време за индивидуален разглед на Белград ((Калемегдан,трг Теразија,Књаз Михајлова…) и во 16:00 заминување за х.Југославија. Сместување во хотелот. Ноќевање.

2 денБелград - Нови Сад

Појадок. По појадокот  во 10:00 заминување за Нови Сад. Пристигнување во Нови Садоколу 12:00 часот. Слободно време за раглед на центарот на Нови Сад и во 17:00 заминување за х.Југославија. Сместување во хотелот. Ноќевање.

3 денБелград- Скопје

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот во 11:00 часот  и постета на Галерија шопинг центар и Белград на вода. Поаѓање за Скопје во 16:00 часот. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Галерија