+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Вила ,,Кристина,, – Полихроно, Грција 2024

Грција Лето 2024
Од6.760 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

35866

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
Недела - Недела
Достапност: Мај - Октомври
Скопје
Полихроно
Галерија
Детали/Ценовник

Полихроно е лоциран на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Опкружен со  медитеранска вегетација и долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Денес  во Полихроно живеат повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, ресторани, кафулиња, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како  пици и друга брза храна.

Вила Кристина се наоѓа 20 метри од главната градска плажа на веднаш до шеталиштето каде се наоѓаат продавници, ресторани, кафетерии… Вилата располага со 1/3 студио на прв спрат 1/4 студија  на приземје прв кат и втор кат со поглед на море и 1/4 апп на втор спрат со поглед на море, опремени со комплетна кујна, ТВ, клима, сопствен тоалет. Секое студио и апартман имаат сопствен балкон.

Ред

ТЕРМИН

1/3стд

1/4стд

1/4апп

(Поглед море)

1/4 стд

(Поглед море

 

1

19.05-26.05.2024

109*

119*

129*

119€*

ПРОМО

2

26.05-02.06.2024

139*

149*

159*

149€*

ПРОМО

3

02.06-09.06.2024

169*

179*

189*

179€*

 

4

09.06-16.06.2024

209*

229*

239*

229€*

 

5

16.06-23.06.2024

239*

249€

259*

249€*

 

6

23.06-30.06.2024

269*

279*

289*

279*

 

7

30.06-07.07.2024

469

479

489

479€

 

8

07.07-14.07.2024

529

539

549

539€

 

9

14.07-21.07.2024

569

579

589

579€

 

10

21.07-28.07.2024

569

579

589

579€

 

11

28.07-04.08.2024

589

599

609

609€

 

12

04.08-11.08.2024

589

599

609

599€

 

13

11.08-18.08.2024

589

599

609

599€

 

14

18.08-25.08.2024

529

539

549

539€

 

15

25.08-01.09.2024

479

489

499

489€

 

16

01.09-08.09.2024

249*

259*

269*

259€*

 

17

08.09-15.09.2024

219*

229*

239*

229€*

 

18

15.09-22.09.2024

139*

149*

159*

149€*

 

19

22.09-29.09.2024

109*

119*

129*

119€*

ПРОМО

20  29.09-06.10.2024    89€*             99€*              109€*   99 €*             ПРОМО

 • ЦЕНИТЕ во табелата се дадени за наем на студио или апартман за 7 ноќевања.
 • Термините со * се однесуваат на цени по лице со вклучен превоз. Минимум уплата на две лица. Трето, четврто и петто лице доплаќаат само превоз 40€ по лице.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За сопствен превоз не се одбива од цената
 • Се одобрува 10% попуст за рана уплата – до 15.02.2024 ( минимум 50% уплата) (-5% од 16.02. - 15.04.2024)
 • Попустите за рана уплата не важат за промо пакетите
 • Попустот важи само на редовни цени.
 • Задолжителна доплата на туристичка такса во вилата од 0,5€ по соба на ден
 • Клима и WIFI се вклучени во цената
 • За спојување на два термина – 10% од вториот термин
 • Не се комбинира со попустот за рана уплата и не важи за промо пакетите
 • Патничкото осигурување е задолжително и не е вклучено во цената. Може да се извади во било која осигурителна компанија
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат меѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети
 • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патувањето.
 • Превземање на собите е по 14 часот - локално време, а напуштање на истите е до 09:00 часот.
 • За хигиената, за време на престојот се грижат гостите
 • По завршување на вашето летување должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба. Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
 • Во цената на аранжманот каде што е вклучено користење на клима уред, сопственикот има право да реагира и да ја скрати оваа услуга доколку го оставате клима уредот вклучен додека сте надвор од собата.
 • Организаторот не одговара за квалитетот на интернет конекцијата во местото и објектот на престој.
 • Секој патник има обврска и е задолжен да води грижа за важноста и исправноста на патните исправи, поради кои не можe да се откаже аранжманот или да се промени термин на резервацијата
 • Превозот ги остава патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

При резервација се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот најдоцна 15 дена пред реализација на аранжманот. Услови за рана резервација : потребно е 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни цени.    

Превоз

Цена за превоз на релација Скопје - Халкидики (секоја недела)

Повратен билет 40 евра

Поаѓање од МК

 • Скопје (Дрводекор) - 04:00 часот
 • Велес ( Бензиска пумпа Макоил) – 04:30 часот
 • Неготино (бензиска пумпа на автопат) – 05:00 часот
 • Граничен премин - 06:00 часот

Поаѓање од Грција

 • Пефкохори - 14:00 локално (13:00 мк време)
 • Ханиоти – 14:15 локално (13:15 мк време)
 • Полихроно – 14:30 локално (13:30 мк време)
 • Калитеа – 15:00 локално (14:00 мк време)

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се опредени доцнења, за кои однапред се извинуваме.

Мапа

1 лица го разгледуваат ова патување во моментов!