+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

АПРИЛСКИ ВИКЕНД ВО ВРЊАЧКА БАЊА – СРБИЈА 12.04-14.04.2024

0
Април Врњачка бања
Од6.800 ден
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

11871

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
Достапност: 2 ноќевања/ 3 дена
Скопје
Врњачка бања
Детали

Врњачка Бања е градска населба во Србија .Тоа е и најголемата бања во Србија.

Во Врњачка Бања има седум минерални извори. Тоа се: Топла вода, Слатина, Снежник, Езеро, Борјак, Бел извор и Врњачко врело, од кои четири се користат за терапии (Топла вода, Снежник, Езеро и Слатина), додека водите од три извори се флашираат како природни минерални води (Врњци – Борјак, Борјак 3 и Белимарковац за Елемент вода).

Локација на поаѓање и враѓање

Скопје-Дрво Декор(Ул Кеј 13 ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

Скопје- 06:00  Куманово – 06:30

Во цената е вклучено:

 • 2 ноќевања со појадок и вечера во х.Лидер С 3* во Врњачка бања
 • автобуски превоз на релација Скопје-Врњачка бања и обратно
 • бесплатно WI-FI во рамките на целиот хотел
 • Користење на финска сауна, солена соба, арома туш
 • организација на патувањето
 • 1 вечер жива музика во хотелот

Во цената не е вклучено:

 • Патничко осигурување
 • Туристичка така 100 ден од ден по лице
 • влезници за локалитетите

ТЕРМИН:

 • 12.04-14.04.2024(петок-недела) 2 ноќевања со појадок и вечера,со вклучен превоз - 6800 ден
Хотел Лидер С 3* -Врњачка бања

Хотел Лидер С е 3 * хотел во срцето на Врњачка бања.Изграден во модерен стил,поседува конгресна сала и велнес центар (Користење на финска сауна, солена соба, арома туш)

  Итенирер

  Прв ден12.04.2024

  Поаѓање во 06.00 часот од Дрводекор. Патување кон  Р. Србија преку граничен премин Табановце со попатни паузи. Пристигнување во попладневните часови. Сместување во хотел Лидерс 3*. Вечера. Ноќевање.     

  Втор ден13.04.2024

  Појадок. По појадокот можност за индивидуални прошетки низ Врњачка Бања или посета на бањата. Можност за користење на спа центар на хотелот. Вечера со жива музика  во ресторанот на хотел Лидерс. Ноќевање.

  Трет ден14.04.2024

  Појадок. По појадокот , во договорено време поаѓање за Скопје со попатни  паузи. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

  Галерија