+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Празничен викенд во Банско 2 полупансиони и вклучен превоз

0
23.10.2023 Банско
Од5.800 ден
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

3419

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
3 дена
Достапност: Октомври
Скопје
Банско
Детали

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска, Крива Паланка- Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Скопје – 07:00 часот, Куманово – 7:30, Крива Паланка – 8:30

Време на враќање

 • 14:00 часот по локално време

Во цената е вклучено

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 1 евро на ден по лице
 • Се што надвор од програмата
Доплати за деца
Деца(инфант) 0-5,99 - 2170 денари ( со двајца возрасни) Деца 6-11,99 ( со двајца возрасни) - 4200 денари
Термин
 • 21.10-23.10.2023(сабота-понеделник )2 HB со вклучен превоз - 5800 денари
Хотел Орфеј
/https://orphey.com/

Хотелот Orphey е луксузен хотел со четири ѕвездички чија единствена локација привлекува голем број на туристи во текот на целата година. Се наоѓа во тивок и пријатен дел на Банско, на само 5 минути од центарот и на 2 километри од првата станица на гондолата.

Хотелот нуди совршени услови за престој на семејства со деца, индивидуални посети како и групи. Хотелот нуди одлични услови за скијачите и сноубордерите како и за љубители на убаво време, забавни и убавината и свежиот воздух на Пирин. Располага со капацитети за организирање на конференции, семејни настани, прослави исл. Хотелот располага со двокреветни соби, луксузни двокреветни соби, фамилијарни соби и апартмани. сите луксузно уредени и опремени со сателитска телевизија, телефон, минибар, фен и балкон.

Поседува: Затворен базен ,Сауна,Парна Бања,Ресторан,Меана,Детско Катче

Итинерер

ПрограмаСкопје - Банско - Скопје

1 Ден:

Состанок со групата во 6:45 часот на Дрводекор. Поаѓање за Банско во 7:00 часот. Се патува преку граничен премин Деве Баир со попатни паузи заради одмор и царински формалности.Пристигнување во Банско околу 13:00 часот по локално време.

2/3/ ден

Појадок. Слободно време за индивидуални прошетки, рекреација или користење на СПА центарот на хотелот. Вечера. Ноќевање

Последен ден:

Појадок. Поаѓање за Скопје во 14:00 часот по локално време од пред хотел Орфеј-Банско. Пристигнување во Скопје околу 19:00 часот.

Галерија