+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Викенд во Белград ( Ноември 2023 год)

Викенд во Белград
Од3.900 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Ова патување во моментов не е достапно.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

14740

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
2 дена/1 ноќевање
Достапност: Ноември
Скопје
Белград
Max People : 10
Детали

Градот кој не спие – Белград е на листата на светски градови по разновидноста и понудите за ноќен живот и забава. Има прекрасни ресторани, барови и ноќни клубови како и добро познатите сплавови на реките Дунав и Сава, ентузијастичкото домашно население придонесува за пријатна атмосфера и добра забава.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ), Куманово – Макпетрол Бензиска

Време на поаѓање

Скопје – 01:00 , Куманово 01:30 ,

Време на враќање

16:00 часот

Во цената е вклучено

 • Автобуски превоз на наведената релација со туристички автобус
 • Сместување во хотел Југославија *** во Белград на база ноќевање со појадок
 • Организација на патувањето

Во цената не е вклучено

 • Патничко осигурување
 • Туристичка такса 2е по лице
 • Се што е надвор од програмата

Термини

 • 11.11.-12.11.2023 - (Сабота - Недела)
 • 25.11.-26.11.2023 - (Сабота - Недела)

Напомена: За реализација на ова патување потребен е минимум 40 патници. Бисер Пром го задржува правото да го откаже или одложи патувањето најкасно 1 ден пред поаѓање!

Хотел Југославија- Белград

Гарни Хотел Југославија е еден од најпознатите хотели во бивша Југославија. Се наоѓа на деснатастрана на реката Дунав, со поглед на вливот на реката Сава во Дунав.  Одалеченоста од центарот на градот е 3,5 километри.

Хотелот е отворен во 1967 година и од тогаш ја пишува својата историја. Во хотелот преноќувале многу познати личности како Маргарет Тачер, Претседателот Никсон, Нил Амстронг, Муамер Гадафи и други.

Хотелот е повторно отворен во 2013 година, како хотел со 3 ѕвезди со 132 смештајни единици. Во хотелот имма неколку ресторани , кафичи, бутици и казино.

Итинерер

1 ДенСкопје - Белград

Состанок со групата 00:45 на Дрводекор. Поаѓање за Белград во 01:00 часот.Патување преку граничен премин Табановце со попатни паузи заради одмор и  гранични формалности. Пристигнување во Белград околу 8:00 часот. Слободно време за индивидуален разглед на Белград. Сместување во хотел околу 14:00 часот.Ноќевање

 

2 ДенБелград - Скопје

Појадок. По појадокот напуштање на хотелот во 12:00 часот  и посета на Галерија шопинг центар и ,,Београд на Вода”. Поаѓање за Скопје во 16:00 часот. Пристигнување во Скопје во вечерните часови.

Мапа

Галерија
1 лица го разгледуваат ова патување во моментов!