+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com
+38923228603 | 078/421-295 biserprom.mk@gmail.com

Посета на Будва и Острог

Будва - Острог
Од1.800 ден
Резервирај
Барање
Име*
Е-маил адреса*
Вашето барање*
* Се согласувам со Услови за користење и Политика за приватност.
Ве молиме, согласете се со сите услови пред да продолжите на следниот чекор
Изберете ги сите потребни полиња за да продолжите на следниот чекор.

Резервирај

Додади во омилени

За да додадете во омилени потребно е да имате кориснички профил

9058

Зошто да патувате со нас?

 • Најповолни цени
 • Одлична услуга
 • Интересни дестинации
 • 30 годишно искуство

Имате прашање?

 • 02/3228-603
 • biserprom.mk@gmail.com
 • biserprom.mk@gmail.com
Петок - Недела
Достапност: Април - Септември 2022
Скопје
Острог
Детали

Манастирот Острог е манастир на Српската православна црква сместен со речиси вертикална позадина, издигнат во големата карпа на Острошка Греда, во Црна Гора. Тој е посветен на Свети Василиј од Острог ( Свети Василије Острошки ), кој беше погребан овде. Од манастирот, може да се види извонреден поглед на рамнината Бјелопавличи. Манастирот се наоѓа во Општина Даниловград, 50   км од Подгорица и 15   км од Никшиќ. Манастирот Острог е најпопуларно место за поклонение во Црна Гора.

Локација на поаѓање и враќање

Скопје- Дрводекор (ул.Кеј 13-ти Ноември ББ)

Време на поаѓање

22:30 часот

Во цената е вклучено

 • Превоз на наведената релација со туристички автобус
 • Посета на Будва
 • ноќевање во Острошки манастир

Во цената не е вклучено

 • туристичка такса за манастирот(1 евро по лице)
 • Превоз до горниот мнастир
 • Ноќевање во долните конаци
Итинерер

1 Ден - ПетокСкопје - Будва - Острог

Поаѓање во 22:30 часот од Дрводекор.Се патува преку граничен премин Блаце преку Косово, Албанија и Црна Гора. Ноќно возење со попатни паузи. Пристигнување во Будва во утринските часови, прошетка низ прекрасните улички на стариот град и слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за манастирот. Сместување и ноќевање во дворот на манастирот.

2 Ден - СаботаБудва - Острог

Пристигнување во Будва во утринските часови, прошетка низ прекрасните улички на стариот град и слободно време за индивидуални активности. Поаѓање за манастирот. Сместување и ноќевање во дворот на манастирот.

3 Ден - НеделаОстрог - Скопје

Поаѓање од манастирот во утринските , Тргнување за Скопје според договорено време. Пристигнување во вечерните часови.

Мапа

Галерија
1 лица го разгледуваат ова патување во моментов!